Kavacık Su Tesisatçısı, Kavacık Su Kaçağı

Kavacık Su Tesisatçısı olarak, siz değerli müşterilerimizin yaşadığı tesisat problemlerini hızlı ve verilen randevu saatinde, en uygun su tesisatı maliyetleri dâhilinde çözmek temel ilkelerimizden Su Tesisatınızda Sorun mu Varbirisidir. Su tesisatı konusunda herhangi bir problem yaşadığınız takdirde (su kaçağı, gider tıkanıklığı, batarya musluk tamiri ve değişimi, çamaşır makine montajı, bulaşık makine montajı, doğalgaz kaçakları vb. ) ister telefonla, ister canlı destek, isterseniz whatsApp ile isterseniz de e-posta ile bizimle iletişim kurarsanız; konusuna hâkim tesisat ustalarımız size yardımcı olacaktır. Tesisat ustalarımız Kavacık şubemizden mobil araçla verdiğiniz adresinize tam randevu verilen saatte gelir.

Kavacık Su Tesisatçısı

Kavacık su tesisatçısı, mobil araçlarımızda bir dairede ihtiyaç olabilecek tüm malzemeler (mutfak, banyo, lavabo bataryaları, klozet iç takımları, taharet muslukları, ara musluk, çamaşır makine musluğu, çamaşır makine temiz su ve atık su hortumları, lavabo sifonu,  taharet çubuğu, fleksler, doğalgaz ocak hortumu, su sayacı, su sayaç vanası, su basınç regülatörü, gömme rezervuar iç takımları vb. ) bulunmaktadır.

Kavacık Su Kaçağı Tespiti

Mobil araçlarımızda sarf malzemelerinin yanı sıra tesisat el aletleri ve cihazları (atık su tıkanıklık açma robotu, su kaçağı tespit dedektörü, temiz su tesisat basınç ölçüm cihazı, endoskop görüntüleme kamerası, termal kamera, klozet,  lavabo ve duş gider açma pompası, bakır boru kaynak makinası, matkap, kaynak makinası, el aletleri vb.) bulunmaktadır.

Kavacık ilçesinde yaşadığınız su tesisatı ve su kaçağı arızalarınıza hızlı müdahale edebilmek adına mobil araçlarımızı bu şekilde malzeme ve cihazlarla donattık ve siz değerli müşterilerimize hızlı ve kaliteli hizmet vermeyi bir ilke edindik.

Kavacık Cihazla Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri

Kavacık bölgesinde (Kavacık mahallesi, Çubuklu mahallesi, Göksu mahallesi, Göztepe mahallesi, kanlıca mahallesi, Rüzgârlı bahçe mahallesi, Anadolu Hisarı mahallesi) zaman zaman su kesintileri olmaktadır. Mevcut binaların temiz su tesisatlarında yorulmaya bağlı su kaçakları olabilmektedir. Sıcak su borularının ısınıp soğumasından dolayı plastik boru uzama ve kısalma yapmaktadır. Bunun sonucunda da tesisat yorulmaktadır ve patlamaktadır.

Evinizin tavanında su damlası veya su lekesi görürseniz veya alt komşunuz bu tür şikâyetlerle size gelirse; sizden talebimiz hemen kavacık su tesisatçısı olarak bizimle iletişime geçmeniz. Hiç merak etmeyin, bundan sonrası bizim işimiz. Adresinize gelecek olan Kavacık su tesisat mobil ekibimiz hızlı bir şekilde su kaçağının sınıflamasını ve nokta tespitini yapacaktır. Bu tespit için önce temiz su tesisatınız basınç ölçüm cihazı ile ölçülecektir. Bu ölçüm neticesinde su kaçağının temiz su da olduğu tespit edilirse de dedektörle nokta atışı yaparak su kaçağının yerini işaretleyip açar. Bundan sonra da minimum hasarla su kaçağının onarımını yaparız. Göksu evlerinde villalarda oturan müşterilerimizin genellikle sıcak su tesisatlarında patlak oluşuyor, termal kamera ile görüntülemek suretiyle bu tür su kaçaklarını noktasal olarak tespit edebiliyoruz.

Su kaçağınızın temiz su hattında olmadığı anlaşılırsa mobil ekibimiz kamera ile atık su gider borularınızı görüntüleyecektir ve bu görüntülemeyi endoskop kamera yardımıyla yapacaktır. Burada tespit edilen problemin onarımı da hızla yapılacaktır.

Kavacık Su Kaçağı

Robotla Tıkalı Gider Açma

Atık su borularında tıkanıklık birkaç sebepten kaynaklanır. Bunlardan birincisi kullanım esnasında atık su gider borularına bez, erimeyen kâğıt gibi maddelerin atılması sonucu oluşmaktadır. Birde yapılıştan bozuk imalattan kaynaklanan tıkanıklıklar vardır. Atık su borularına yeterli eğim verilmezse katı atıklar rahat gidemediği için tıkanmalara sebep olmaktadır. Yer süzgecini yaparken kullanılan gırtlak hortumu pimaş’ın içine gereğinden fazla sokulursa gider hattında yolu kısmen veya tamamen kapatabilir. Bu durumda da aynı şekilde katı atıkların geçmesini engeller ve tıkanıklık oluşur. Bu örnekler çoğaltılabilir. Beykoz’da bulunan Otağtepe evleri, Göksu evleri, Hisar evleri,  Çubuklu evleri, Çubuklu Paşabahçe şişe cam sitesinde genellikle mutfak gider borularında yağlanmadan dolayı tıkanıklıklar oluşmaktadır. Beykoz konakları ve Acarkent villalarında da atık su gider tıkanıklıklarına sık sık rastlamaktayız.

Bu tür tıkanıklık olduğunda alt daireye su kaçağına da neden olabilir. Başınıza böyle bir durum geldiğine Kavacık Su Tesisatçısı ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Mobil ekibimiz tıkanıklığın yer ve durumuna göre kamera ile görüntüleme yapabilir. Bazen de direkt olarak robotla kırmadan tıkanıklığı açar. Eğer bu tıkanıklık mutfakta ise; robotla tıkanıklık açma işleminin hemen ardından kimyasalla gider hattının yıkanmasını şiddetle öneriyoruz. Kimyasal ile gider hattının yıkanması mutfak tıkanıklık işleminin tamamlanmasına yardımcı olacaktır. Bazı durumlarda da robot kullanmadan özel tıkanıklık açma pompası ile sorun çözülebilmektedir.

Musluk, Batarya, Klozet İç Takım, Vitrifiye, Evye Montajı ve Tamir Hizmetleri

Evlerde ve işyerlerinde en çok kullanılan musluk, batarya, sifon arızaları eskimekten kaynaklanır. Az kullanılan su sayaç vanası, rezervuar dolum musluğu, radyatör vanası sık bozulur. Çok Kavacık Su Tesisatçısıkullanılmadığı için kireçlenme yapar ve sıkışır. Kullanmaya çalıştığınızda tam kapatma yapmaz ve bazen de sapı kopar.  Kavacık bölgesinde su basınçları yer yer yüksek olabilmektedir. Yüksek su basıncından su fleksleri (esnek hortum) patlar, klozet iç takımları bozulur ve muslukların contaları aşınır.

Yukarıda saydığımız arızalar ve sayamadığımız daha nice arızalar için Beykoz Su Tesisatçısı ile iletişime geçerseniz size optimum zamanda uygun fiyatlarla yardımcı olacaktır. Yapılan işlerin garantisi 23 yılı aşkın süredir hizmet veren Uğurlar Mühendislik Ltd. Şti. şirketimiz tarafından verilmektedir. Tesisat sorunu yaşadığınızda mobil ekiplerimiz size hızlı bir şekilde yardımcı olacaktır. Onarım yapıldıktan sonra sorun sebebi incelenerek tekrarlamaması için müşterilerimize alması gereken tedbirler anlatılır. Bunların en başında su sayacının yanına basınç regülatörü takılmasını öneririz.

Kavacık bölgesinde işyerleri ve yeni binalar çoğunluktadır. Yeni yapılan sitelerde(Fatih sitesi, HBB siteleri, Ceylan sitesi, Temta Kanlıca Evleri, 85 Evler, Maya Villaları, Alyap Evleri, Otağtepe Koru Konakları, Otağtepe Onur Sitesi, Nurkent Sitesi, Boğaz gören Sitesi, Umut Vadi Sitesi, Gökyüzü Konakları, Ormancı Sitesi) klozetlerin rezervuarları çoğunlukla gömme rezervuardır. Müşterilerimizden aldığımız geri dönüşlerde bu gömme rezervuar tamirinde daha önceleri usta bulmakta çok sıkıntı çektiklerini ifade ettiler. Tam bu noktada bizde bulunan ustalar gömme rezervur konusundaki aldıkları eğitimi ve tecrübeyi uygulama fırsatı bulabilmektedir. Gömme rezervuarınız su mu kaçırıyor? Gömme taharet musluğunuz su mu kaçırıyor. Kırmaya dökmeye gerek yok. Güncel eğitimli teknikerlerimiz bu tür problemleri sisteminize hiç zarar vermeden çözmektedir.

Petek Yıkama ve Doğalgaz Tesisatı Tamir ve Tadilatı

Kalorifer, petek sistemleri genellikle plastik borularla imal edildiği için çabuk kirlenmektedir. Plastik boru yapısı gereği oksijen geçirmektedir. Plastik borunun bünyesine giren oksijen borunun içinde tortu oluşmasına neden olmaktadır. Plastik bir şişeye su koyup bir yere bıraktığınızda bir süre sonra şişede tortu birikmekte olduğunu görürüz. Bu örnekte olduğu gibi plastik borularda kirlenmektedir. Bu kirlilik kombinin pompasında direnç oluşturmaktadır. Bu durumda kombiye göre en uzak peteklerde ısınma problemi yaşamamıza neden olur.  Bu ısınma probleminin çözümü sistemin yıkanması ile çözülür. Petek yıkama için üretilmiş yıkama makinası ile kalorifer sistemi tertemiz yıkanır, durulanır. Kalorifer sistemine yeni su basılır ve sistem havaları alınıp, ısıtma işlemi yapılır.

Kavacık bölgesinde yıllar önce, doğalgazın yeni geldiği dönemlerde birçok site (Kanlıca Ormancı Sitesi, Kanlıca Şimşek Sitesi, Göksu evleri,  Hisar evleri, Çubuklu Evleri, Otağtepe Evleri, Fatih Sitesi, Çubuklu Şişecam sitesi) ve bireysel binaların doğalgaz kombi sistem dönüşümlerini yapmıştık.  Bu konulardaki tecrübemizi şimdi problem çözümlerinde kullanıyoruz. Ocak fleksi değişimi, kombi değişimi, kalorifer kaçak tespitleri, radyatör değişimi, radyatör vanası değişimi gibi konularda da bu bölgede Kavacık Su Tesisatçısı olarak hizmet vermekteyiz.