0216 308 67 87

0541 235 70 65

iletişim Beykoz Su Tesisatçısı
7 Gün 24 Saat Sorunsuz Hizmet! Kırmadan-Dökmeden Su Tesisatı ve Su Kaçağı Tespiti
5.00


Hizmetler

Beykoz ilçesi ve mahallerinde son teknoloji cihazlarla kırmadan, dökmeden su kaçağı tespiti, tamiri ve tesisat işleri yapmaktayız.

Su Tesisatınız İle İlgili Sorun Mu Yaşıyorsunuz?

Su tesisatı problemi olan müşterilerimizin bizi aramasından itibaren 30 dakika içinde tesisat konusunda tecrübeli, mobil araçlı ekibimiz hizmet verecektir. Müşterimize ilk karşılamayı yapan personelimiz bütün tesisat konularına son derece hâkimdir. Müşterimize birkaç soru sorarak problemin sınıflandırmasını yapar ve o konuda en tecrübeli ve en yakın ekibe adresi vererek problemin kısa sürede çözülmesine katkıda bulunuruz. Hızlı tesisat ekibimiz hızlı bir şekilde adrese ulaşıp, problemin analizini yapar ve tesisat arızasını giderir.

Beykoz Su Tesisatçısı - Su Kaçağı

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçakları birkaç çeşittir. Birincisi daire ve iş yerlerinin dâhili yani su sayacından musluklara kadar olan tesisatta (seramiğin altında) bir su patlağının oluşması. Bu tür su kaçaklarına biz temiz su kaçağı diyoruz. Temiz su kaçakları da kendi içinde soğuk su kaçağı ve sıcak su kaçağı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bu bizim için kaçağı bulma alanımızı daraltması yönünden çok fayda sağlamaktadır. Bundan sonra kaçağın büyüklüğü ve küçüklüğüne göre dedektör veya termal kamera yardımıyla kaçağın yerini noktasal olarak tespit etmekteyiz. Eğer kaçak sızıntı şeklinde olursa işimiz biraz daha zorlaşıyor. Bu durumda termal kamera devreye giriyor. Termal kamera ile evin bütün tesisatının adeta röntgenini çekiyoruz. Bundan sonrası da Profesyonel ekibimizin tecrübe ve becerisiyle kaçağın olduğu nokta işaretlenir. Tesisat sektöründe 23 yıllık tecrübemize ilaveten su kaçağı tespiti konusunda da 10 yıllık tecrübemiz sabittir. Su kaçağı bulmak cihazla yapılıyor. Fakat her eline cihaz alan su kaçağının doğru yerini bulamaz. Bu konu ile ilgili müşterilerimizden çok değişik hikâyeler dinliyoruz. Su kaçağının yeri burası deyip parayı alıp gidenler,  yanlış yerleri kıranlar gibi bir sürü hikâye duyuyoruz. Hızlı tesisat olarak bizim prensibimiz: Su kaçağını bulduğumuzda yerini işaretleriz. Eğer bu yer Dolap veya duş teknesinin altına gelmiyorsa; o noktayı kırıp açıyoruz. Buraya kadar yapılan işlem su kaçağı tespit ücretine dâhildir. Yani biz kaçak şurada deyip gitmiyoruz ve bulduğumuz yeri kırıp açıyoruz. Bundan sonrası tamirat için fiyat teklifi veriyoruz. Müşterimizle bu konuda anlaşırsak onarımı gerçekleştiriyoruz.

Diğer bir su kaçağı çeşidi de atık su kaçakları. Atık su kaçakları da iki çeşittir. Birincisi yüzeysel derz aralarından olan su kaçakları. Diğeri de kullandığımız suları taşıyan borulardan (pimaş, Pik boru. vs.)  olan kaçaklardır. Yüzeysel kaçakların çözümleri de kırmadan yüzeysel tedbirlerle yapılabilir. Atık su gider borularındaki kaçakların da birkaç sebebi olabilir. Bunlardan en başta geleni gider tıkanıklıkları. Atık su gider tıkanıklıklarının çözüm yollarını Beykoz tıkanıklık açma başlıklı yazımızda detaylı olarak açıklayacağız. Atık su boru kaçaklarının bir diğer sebebi de borularda oluşan kırık, çatlak oluşmasından dolayı oluşan kaçaklar. Bu tür atık su kaçaklarının tespiti endoskop kameralarımızla yapmaktayız. Lavabo altından veya diğer giderlerin girişlerinden girerek kablolu endoskop kameramızla görüntü alıyoruz. Kamera ile gider borusunda ilerleyerek rögara kadar bütün atık su borularını görüntülüyoruz. Bu işlemi yaparken şüpheli görülen yerlerin ve su kaçağına sebep olan yerin fotoğraflarını çekiyoruz. Ayrıca bütün giderlerin görüntülerini videoya kaydedebiliyoruz.

Bir diğer atık su boru kaçağı da contaların eskimesinden dolayı oluşan sızıntı kaçakları. Bu tür kaçakları da yine kamera yardımıyla görüntüleyerek çözüyoruz.

Robotla Atık Su Tıkanıklığı Açma

Atık su giderlerini, mutfak giderleri ve tuvalet giderleri olarak iki grupta inceleyebiliriz. Mutfak giderleri de daire içi mutfak gider hattı tıkanıklıkları ve bina ana gider mutfak kolon hattı tıkanıklıkları olmak üzere iki grupta incelenebilir.

Mutfaklarda tıkanıklık atık yağların gidere dökülmesi ve bunların bulaşık artıklarıyla birleşmesiyle oluşan katılaşma dirsek dönüşlerinde tıkanıklıklara sebep olmaktadır. Mutfak gider tıkanıklıklarının olmaması için öncelikle tesisat ilk yapılışında yeterli eğime sahip olmalıdır. Mümkün olduğunca kapalı dirsek kullanılmamalıdır. Kullanıcıya düşen sorumluluk ise, atık yağlar gidere dökülmemelidir. Bulaşık tabaklardaki atıklar iyice sıyrılıp çöpe dökülmelidir. Bütün bu tedbirler alınınca kolay kolay mutfak gider hattında tıkanıklık olmaz. Bazı müşterilerimizin mutfaklarını görüyoruz. İmkânımız olsa onlara ödül veresimiz geliyor. Giderlerinin içine kamera gönderiyoruz tertemiz. Sorduğumuzda yukarıda yazdıklarımızı uyguladığını görüyoruz. İlaveten lavabo giderinin üstüne seyyar ince delikli süzgeç koyduğunu ve onu da sık sık çöpe döktüğünü görüyoruz. Bütün bunlara rağmen oluşan mutfak gider tıkanıklıklarını açmak için robot dediğimiz makinayı kullanıyoruz. Bu makina gider borularına zarar vermeden tıkalı boruda dönerek ilerler ve tıkanıklığı açar. Bu işlemi birkaç defa daha tekrar ederiz. Suyu açarız gidiyor. İşlem bitti mi? Tabii ki hayır. Tıkanıklığa neden olan yağ tabakasında bir delik açıldı. Yağ tabakasını tamamen eritmek için tam da bu aşamada özel kimyasalımızı gidere dökeriz. Böylece mutfak gideri tıkanıklık açma işlemi tamamlanmış olur.

Tuvalet tıkanıklıklarının en büyük sebebi gidere atılan kâğıt, ıslak mendil, bez, v.s. gibi katı atıkların giderde daralan dirsek noktalarında tıkanmalara sebep olmaktadır. Bazen de gidere klozet koku plastiği gibi şeylerde kaçırılmaktadır.

Bazı eski binalarda da ana gider hattı pik boru oluyor. Dairelerde de banyo tadilatı yaptıranlar gider borularını yenilemektedir. Dolayısıyla yedi gider boruları PVC borulardan yapıldığından pik boru ile uyum sağlamamaktadır. Bu noktalarda tıkanıklıklar oluşmaktadır.

Tuvalet tıkanıklıklarının da açılması için mutfak giderlerinde olduğu gibi robot dediğimiz kanal açma makinası kullanıyoruz. Gider borusunun çapına göre kalın veya ince olan yay susta kullanıyoruz.

Bazı durumlarda sadece klozet tıkanıklığı olur. Bu tür tıkanıklıklarda kullanılmak üzere özel geliştirilmiş tıkanıklık açma pompası kullanıyoruz.

Beykoz Su Kaçağı

Musluk, Batarya ve Klozet İç Takım Tamiri

Müşterilerimizin bozulan ara musluk, çamaşır musluğu, taharet musluğu, batarya gibi armatürlerin tamirini veya yenileme ve değişimini yapıyoruz. Bu tür sorunu olan müşterilerimiz; hızlı tesisat merkezimizi aradığında, konusunda tecrübeli personelimiz problemi analiz edip, en yakın mobil aracımızı müşterimizin adresine yönlendirir. Mobil araçlarımızda bu tür armatür vitrifiyeler bulunmaktadır. Amacımız müşterimizin işini git gel olmadan hızlıca çözmektir.

Klozetlerin su sızdırması ve su kaçırması gereksiz yere su kaybına ve dolayısıyla maddi külfete sebep olmaktadır.  Klozet iç takımları, esnek hortumları korumak için daire girişine basınç regülatörü takıyoruz. Klozetlerin iç takımlarını kaliteli olanlardan ve çift basmalı iç takımlar kullanarak müşterilerimize kazandırmaya çalışıyoruz. Çift basmalı iç takımlar bilindiği üzere ihtiyaca göre kullanıldığından su tasarrufu sağlamaktadır.

Gömme rezervuar ve gömme taharet musluğu arıza tamirinden anlayan usta bulmak zordur. Hızlı tesisat ekiplerimizde bu konularda da eğitimlidir. Çok büyük maliyetler ödemeden bu tür gömme taharet musluğu ve gömme rezervuar iç takım tamiri işlerinde hizmet veriyoruz.

Duşakabin izolasyonu, duş gider troblem (sifon) değişimi, lavabo gider sifon değişimi gibi işlerde müşterilerimize uzman ekiplerimiz yardımcı olmaktadır.

Banyo dolabı montajı, duş telefon seti montajı gibi konular dada konusunda uzman ekiplerimiz siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir.

Kalorifer Tesisatı ve Isınma Problemi Çözümleri

Kalorifer tesisatlarında en çok rastladığımız problem ısınmayan petekler. Tesisat yeni yapıldığında ısınan bir tesisat, seneler geçtikçe bazı petekler ısınmamaya başladıysa burada tesisatta kirlenme var demektir. Kirlenmeden dolayı tesisatta dirençler oluşur ve kombiye en uzak olan petek ısınmaz. Bir süre sonra bir önceki de ısınmamaya başlar. Çözüm tesisat yıkanmalıdır. Hızlı tesisat problem çözüm ekibi bu tür durumlarda özel petek yıkama makinası ile ilaçlı petek yıkama yapar. Tesisat durulanıp havaları alınıp ilk günkü verime yakın bir verimle ısınma sağlanır.

Kalorifer tesisatlarında bir diğer problemde kalorifer su kaçağı. Kalorifer sistemine yani kombiye sık sık su basıyorsanız, sisteminizde su kaçağı var demektir. Kalorifer su kaçaklarının çözümü uzman ekiplerimiz tarafından termal kamera yardımıyla bütün tesisat taranarak (röntgeni çekilerek) kalorifer su kaçağının bulunduğu yer tespit edilir. Bu noktayı açıyor ve onarımı yapıyoruz. Kombilerde genleşme tankının havası eksildiği zaman kombinin ibresi sık sık düşer. Bu durum kalorifer kaçağı zannedilir.  Konularında uzman ve tecrübeli ekiplerimiz bu konuda müşterimize birkaç soru sorarak ve bazı testler yaparak anlayabiliyor. Bu durumlarda sorunu kombi servisiyle çözdürüyoruz.